Richard Gere baba për herë të dytë

Prishtinë | 11 Shk 2019 | 14:49 | Nga Ekonomia Online

Richard Gere dhe bashkëshortja e tij Alejandra Silva kanë mirëpritur fëmijën e tyre të parë, një djalë i lindur në qytetin e Nju Jorkut.

Aktori 69-vjeçar dhe gruaja e tij 36-vjeçare janë bërë prindër disa ditë më parë, sipas revistës spanjolle “Hola !”.

Lajmi për ardhjen në jetë të fëmijës së tij të dytë, vjen shtatë muaj para se Gere të festojë ditëlindjen e tij të 70-të.

Richard dhe Alejandra, të cilët ende nuk e kanë treguar emrin e djalit të tyre, zbuluan se ata ishin duke pritur fëmijën e parë së bashku në shtator.

Alejandra ndau një fotografi me Gere duke takuar Dalai Lama-n, i cili kishte vënë dorën në barkun e saj për të bekuar fëmijën.

Gere është mik prej kohësh me Dalai Lama-n, udhëheqësi shpirtëror i mërguar i Tibetit. Duke qenë vetë një person që praktikon budizmin, Gere është një avokat i shquar për të drejtat e njeriut në Tibet – diçka që ai thotë se çoi atë në renditej në listën e zezë në Hollivudit.

Mbështetja e tij për shtetin gjithashtu bëri që t’i ndalohej hyrja në Kinë.

News: The couple announced they were expecting their first child together back in September, when Alejandra shared a photo of herself and husband Gere meeting the Dalai Lama
First meeting: Gere met wife Alejandra back in 2014 at a luxury Italian boutique hotel Alejandra bought with her former husband and was managing at the time. Pictured in March 2017
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme