Rita Ora jep mesazh motivues për vajzat shqiptare në “Ditën Ndërkombëtare të Vajzave”

Prishtinë | 11 Tet 2020 | 18:52 | Nga Ekonomia Online

Sot është e diela e dytë e muajit tetor, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe shumë vende tjera tashmë kjo ditë festohet si “Dita Ndërkombëtare e Vajzave”.

Për këtë ditë në Kuvendin e Kosovës u organizua një mbledhi e vogël ku kryeparlamentarja Vjosa Osmani, njoftoi për një mesazh që ka dërguar artistja me origjinë shqiptare, Rita Ora.

Osmani falënderon Ritën dhe theksoi se ajo shërben si inspirim për shumë vajza në Kosovë dhe jo vetëm.

“Sot në Kuvendin e Kosovës organizuam Ditën Ndërkombëtare të Vajzave. Rita Ora na ka dërguar një mesazh enkas për vajzat e vogla që ishin aty. Faleminderit Rita që shërben si inspirim për shumë vajza në Kosovë e anekënd botës. Krenohemi me ty”, shkroi Osmani në rrjetin social Facebook.

Ky është mesazhi i plotë i Ritës: 

“Përshëndetje. Jam Rita Ora. Pavarësisht se a vendos të bëhesh këngëtare, balerin, atlete, piktore, aktore apo shkencëtare, mjeke, ti duhet të zgjedhësh rrugën që do të ndjekësh. Kjo i ndihmon vajzat dhe gratë në Kosovë dhe në mbarë botën të besojnë tek vetja dhe të kuptojnë që i kanë aftësitë, njohuritë e duhura dhe fuqinë për të zgjedhur të ardhmen e tyre.

I jam shumë mirënjohëse familjes time dhe shoqërisë që më kanë mbështetur në përzgjedhjen time në karrierë deri këtu ku jam. Çdo ditë bëj sakrifica dhe planifikoj të vazhdoj kështu në mënyrë që të frymëzoj dhe motivoj jo vetëm veten por shpresoj dhe shumë vajza gjithandej. Vazhdoni përpara dhe sundoni botën në mënyrën tuaj. Dhe mbani mend ju keni fuqinë për ta bërë këtë”.

https://www.facebook.com/watch/?v=972182643289172&t=1

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme