Rita Ora: Karantina më bëri të ndjehem e izoluar muzikalisht

Prishtinë | 26 Shk 2021 | 14:19 | Nga Ekonomia Online

Ajo aktualisht po kalon kohë në Down Under ndërsa përgatitet të fillojë rolin e saj si gjyqtare në “The Voice Australia”.

Por Rita Ora provoi se nuk ka pushim për të ndërsa publikoi një video me prapaskenat e xhirimeve të EP-së (mini-albumit) të saj më të fundit, “Bang”.

Këngëtarja 30 vjeçare e entuziazmuar për kthimin në studio ndërsa pranoi se ndihej ‘e izoluar muzikalisht’ në mbyllje kur kufizimet më të forta të coronavirusit ishin në fuqi në Mbretërinë e Bashkuar vitin e kaluar.

Duke zhveshur gjërat mbrapa, interpretuesja e hitit “Hot Right Now” u shfaq pa makijazh ndërsa incizonte këngët e saj të freskëta.

Përgjatë videos ajo tha: “Është vërtet e mahnitshme dhe me të vërtetë mirë të jesh përsëri, një studio aktuale dhe të jesh pranë instrumenteve”.

“Unë gjithashtu mund të kërcej nga energjia e njerëzve. U bë paksa e çuditshme që nuk do të gënjej, muzikalisht u ndjeva e izoluar të cilën nuk e kam provuar kurrë më parë. Kjo vërtet më bëri të shkruaj dhe të mendoj shumë për atë që dua të bëj në këtë aspekt”, tha këngëtarja shqiptare.

Në bashkëpunimin me producentin kazakistanez, DJ Imanbek, Rita tha: “Ai është një DJ i ri me të vërtetë emocionues me hite të tijat. Thjesht e dua tingullin e tij dhe thjesht doja të kontaktoj trurin e tij”.

“Dhe ja ku jemi, shtatë këngë dhe gati po bëjmë një mini-film. Është vërtet emocionuese, unë kurrë nuk kam bërë diçka të tillë më parë”, tha ajo.

Diku tjetër në prapaskena, bjondja u shfaq me buzëkuq në një përpjekje për të “marrë humor” ndërsa shtoi: “Unë nuk mund të punoj në studio pa pasur ndonjë glamur, e di se çfarë dua të them?”.Muzikantja shqiptaro-britanike, e cila sapo ka përfunduar karantinën e saj të detyrueshme 14-ditore pasi udhëtoi nga Anglia, u bashkua me emrat tjerë të njohur si: Keith Urban, Jessica Mauboy dhe Guy Sebastian, në panelin gjykues të “The Voice Australia”.

Duke folur për The Daily Telegraph, këngëtarja shqiptare tha: “Unë jam vërtet mirënjohëse që jam ftuar këtu për të qenë pjesë e ‘The Voice’ këtë vit. Mezi pres të jem në gjendje të mentoroj talentin e mahnitshëm këtu”.

Rita zbarkoi në Australi në fillim të muajit, pasi fluturoi nga shtëpia e saj në Londër për t’u paraqitur në spektaklin e talenteve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme