Shpallet fituesja e Miss Universe 2019 (VIDEO)

Prishtinë | 09 Dhj 2019 | 09:04 | Nga Ekonomia Online

Është zbuluar fituesja e Miss Universe 2019!

Steve Harvey kurorëzoi fituesen të dielën në Atlanta, Georgji.

Fituesja e vitit të kaluar Catriona Gray, nga Filipinet ishte prezente për t’ia kaluar kurorën fitueses së ardhshme.

Eventi përfshiu performancë nga Ally Brooke.

Dhe fituesja e këtij viti është Zozibini Tunzi nga Afrika e Jugut./KK

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme