Shuki për Shemin që tentoi të këndonte në “Sunny Hill”: Burg 90 ditë edhe vlerësim psikiatrik

Prishtinë | 07 Gus 2022 | 15:34 | Nga Ekonomia Online

Solisti i grupit “Ilirët”, Shemi nuk ia doli të performonte në “Sunny Hill Festival” në një tentim krejtësisht të paimagjinueshëm për shumkë.

Ai ishte nisur dje për në Gërmi dhe arriti të ngjitej në skenë, por Policia e arrestoi.

Gazetari Mentor Shuki ka shkruar në Facebook se për Shemin duhet “burg 90 ditë dhe vlerësim psikiatrik”.

Shemi mori guximin të nisej për të kënduar në “Sunny Hill” pasi ish-komandanti i zonës operative të Llapit, Rrustem Mustafa, pati kritika përzgjedhjen e këngëtarëve për të performuar në festival.

Postimi i Shukit:

‘Niset trimi për koncert, përshëndet shokët e vet,

Për atdhe e për vatan, niset Shemi kangës me ia dhanë o hej’

Ni pytje : pashë robt spo tvjen marre. Për Adem Jasharin e Admiral Remin po tenton me shku me këndu a po ?

Burg 90 ditë edhe vlerësim psikiatrik….pa gjyq . Ski çka e heton rastin ….po kallxojnë aktet e faktet.

Të ngjashme