Stresi i drejtohet me një letër babait në ditëlindjen e tij

Prishtinë | 12 Qer 2021 | 14:58 | Nga Ekonomia Online

Reperi i njohur nga Shqipëria, Stresi, është mjaft i hapur dhe aktiv në rrjete sociale.

Ai sot (e diel) ka uruar të atin për ditëlindjen dhe me këtë rast i ka bërë një letër publike.

Arkimed Lushaj (emri i vërtetë) shprehet krenar dhe falënderues që ka një baba të tillë, teksa premton që do ta bëjë edhe atë krenar një ditë.

Ky është shkrimi i plotë:

“Urimë ditëlindjen babi

Shpresoj qe kjo leter te jete nje nga kujtimet me te bukura per ty Baba.E bej kete gjest edhe pse cdo dite te kam ne shtepi,edhe te shoh por duke me njohur e di se me se miri ato qe ndjej i them me se miri nepermjet fletes.

Prandaj doja te thoja qe te dua shume e je krenaria dhe shpresa ime.Kur te shoh aq te lumtur dhe qe ne cdo kohe rrezaton miresi dhe dashuri me ben te ndjehem dhe une i lumtur dhe krenar qe jam djali yt .

Nuk do te mjaftojne kurre fjalet per te shprehur dashurine qe kam per ty.I Dashur Baba un te kam treguar ne cdo moment qe te dua pafund,por sot do doja dicka te vecante te mbushur plot dashuri. Cdo femije do ndjehej i lumtur qe ka nje baba si ti,ashtu sic ndjehem dhe une.

Ti ke ditur te percosh tek ne nje fyme te ngrohte prinderore.Cdo dite e jetes time ka qene e lumtur dhe vazhdon te jete e tille … dhe a e di pse?? Sepse ne rrugetimin e jetes sime perkrah meje ,njeriu qe me ka shoqeruar gjithmon,je ti i i Dashur Baba. Falenderoj cdo dite Zotin qe me ka bekuar me dy prinder te mrekullueshem,jo se mamin nuk e dua ,natyrisht qe dhe ajo ze nje vend te rendesishem ne zemren dhe jeten time,po per ty eshte nje dashuri e pazevendesueshme.Je i pakrahasueshem dhe energjik, plot jete,dhe ne cdo moment rrezaton respekt,dashuri,miresi,vlera dhe sic i thone asaj fjales “Te ka fal Zoti” Energjite e tua jane te pashtershme,nuk ke thene kurre u lodha dhe nuk ke thene kurre jo.Une tani jam i rritur e kam kuptuar qe jeta jote ka qene e mbushur me sakrifica ,por fale besimit, punes dhe aftesise tende ke arritur ketu ku je sot,dhe Zoti te ka shperblyer dhe a e di me cfare??

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme