Të ftuarit në dasmë as që e njihnin Princin

Prishtinë | 10 Tet 2016 | 22:42 | Nga

Kamerat e emisionit “Fiks Fare” arritën të depërtonin në dasmën e Princit Leka II me Elia Zaharian.

Gazetarja intervistoi disa të ftuar me prejardhje mbretërore nga monarkitë në Europë.

Një prej tyre, madje tha se nuk e njihte princin fare. “Emri im është Gloria. Unë vij nga Gjermania dhe nëna ime është hungareze .Nuk e njoh, thjesht më erdhi ftesa dhe u nisa direkt”, thotë ajo duke qeshur.

E pyetur më pas se si ka mundësi që Shqipëria është republikë parlamentare dhe ka edhe princ, ajo nuk dinte të përgjigjej.
Po kështu, edhe një përfaqësues i familjes mbretërore belge nuk dinte t’i jepte përgjigje kësaj pyetje.

“Më duket e çuditshme që një republikë parlamentare ka Princ. Por ky është Ballkani, plot gjëra të çuditshme”, tha ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme