Tenistja bukuroshe i jep fund karrierës

Prishtinë | 06 Dhj 2019 | 23:48 | Nga Ekonomia Online

Dikur një ndër tenistet më të mira në botë, dhe një nga më të bukurat pa dyshim, Carolina Vozniacki, 29 vjeç, ka njoftuar se do t’i japë fund karrierës së saj të lojës aktive dhe atë do ta bëjë në Australian Open, të cilën ajo fitoi në vitin 2018.

Menagjeri i saj ka shpjeguar në mediat sociale se një vendim i tillë nuk kishte asnjë lidhje me shëndetin, por që ajo dëshironte t’i kushtohej punës familjare dhe humanitare.

Carolina ishte numër një në botë për 71 javë, dhe ka një titull WTA derisa luajti edhe në finalet e SHBA Open dhe 2009 dhe 2014.

View this post on Instagram

Twirling in Charleston 💃🏼💃🏼💃🏼

A post shared by Caroline Wozniacki (@carowozniacki) on

View this post on Instagram

Under the rainbow 🌈

A post shared by Caroline Wozniacki (@carowozniacki) on

Të ngjashme