Urimi i Shkurte Fejzës, e veshur në uniformën e FSK-së

Prishtinë | 14 Dhj 2018 | 14:37 | Nga Ekonomia Online

Këngëtarja Shkurte Fejza ka bërë urimin për ushtrinë me foton e saj në mesin e pjestarëve të FSK-së.
Me një përzgjedhje të veçantë të fotografive, Shkurte Fejza në urimin e saj ka përmendur edhe dëshmorët e e Kombit.

“Urime Kosova ime e dashur Ushtria jonë.

urime për ushtarët-Djemt e Republikës

Urime dhe Lavdi për Dëshmorët e Kombit.
E gëzofshim të gjithë.
Përpara Kosovë!”, ka shkruar Fejza.

14 dhjetori cilësohet si datë historike për Kosovën, formimi i ushtisë erdhi pas më shumë se 10 viteve kur Kosova ka shpallur pavarësinë e saj.

Lexo më shumë në: https://www.gazetaexpress.com/roze/vjen-urimi-i-shkurte-fejzes-e-veshur-ne-uniformen-e-fsk-605522/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme