Vajza e Bill Gates flet pas lajmit për ndarjen e prindërve të saj

Prishtinë | 04 Maj 2021 | 08:02 | Nga Ekonomia Online

Jennifer Gates, vajza e madhe e Bill dhe Melinda Gates, ka folur pas lajmit se prindërit e saj po divorcohen.

Çifti njoftoi përmes Twitter-it se janë ndarë pas 27 vitesh martesë.

Jennifer lëshoi ​​një deklaratë në Instastory pasi lajmi u zbulua.

“Deri më tani, shumë prej jush kanë dëgjuar lajmet që prindërit e mi po ndahen”. tha ajo. “Ka qenë një periudhë sfiduese për të gjithë familjen tonë”.

Ajo vazhdoi: “Unë jam ende duke mësuar se si të mbështes më së miri procesin dhe emocionet e mia, si dhe anëtarët e familjes në këtë kohë, dhe unë jam mirënjohëse për hapësirën për ta bërë këtë. Unë personalisht nuk do të komentoj më tej për asgjë rreth ndarjes, por ju lutem ta dini se fjalët tuaja të mira dhe mbështetja kanë kuptimin e botës për mua”.

“Faleminderit për kuptimin e dëshirës sonë për privatësi ndërsa ne lundrojmë në fazat e ardhshme të jetës sonë”, përfundoi ajo postimin.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme