Vdes aktori i njohur

Prishtinë | 18 Qer 2017 | 11:03 | Nga

Stephen Furst, i njohur më së shumti për rolin si Kent “Flounder” Dorfman në filmin e vitit 1978 “Animal House”, ka ndërruar jetë në moshën 63 vjeçare.

Aktori thuhet se vdiq për shkak të komplikimeve nga diabeti në shtëpinë e tij të premten në Ventura County, Kaliforni, djemtë e tij Griff dhe Nathan njoftuan në Facebook.

Stephen ka luftuar me diabet për vite, duke shërbyer edhe si zëdhënës i shoqatës amerikane të diabetit.

Ai ishte gjithashtu i njohur për rolin e tij si Dr. Elliot Axelrod në St. Elsewhere si dhe Vir Cott në Babylon.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme