Vdes artistja e njohur shqiptare

Prishtinë | 29 Sht 2022 | 12:40 | Nga Ekonomia Online

Ganimet Vendresha, solistja e parë e trupës së baletit shqiptar ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare.

Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e saj. Mbesa, Ajola Xoxa përmes një postimi në Facebook bën me dije se Vendresha është ndarë nga jeta mbrëmjen e djeshme.

“Gjyshja ime e mire, Ganimet Vendresha, u nda nga jeta mbreme, e qete dhe ne paqe, sic e jetoi te gjithe jeten e saj, rrethuar nga njerezit e dashur, duke lene pas tek kushdo kujtimin e njeriu te bukur brenda dhe jashte, dhe tek ne nje dhimbje pambarim.

Ajo i dha aq shume Shqiperise se saj dhe kujtdo pati fatin ta kishte ne jeten e vet.

Homazhet do te kryhen neser, 30 shtator, nga ora 10:00 deri ne 12:00 ne Teatrin e Operas dhe Baletit dhe varrimi ne oren 13:00 ne varrezat e Tufines.”

Të ngjashme