Vdes Billy Drago

Editorial use only. No book cover usage. Mandatory Credit: Photo by Paramount/Kobal/Shutterstock (5885862w) Billy Drago The Untouchables - 1987 Director: Brian De Palma Paramount USA Film Portrait Drama Les Incorruptibles
Prishtinë | 27 Qer 2019 | 09:21 | Nga Ekonomia Online

Billy Drago ka ndërruar jetë në moshën 73 vjeçare.

Aktori, i njohur ndoshta më mirë për punën e tij në The Untouchables, vdiq të hënën në Los Angeles nga ndërlikimet e një sulmi shëndetësor.

Karriera e tij që zgjati katër dekada, e pa aktorin të shfaqet në më shumë se njëqind filma, përfshirë Clint Eastwood’s Pale Rider.

Ai po ashtu u shfaq edhe në shumë emisione televizive, përfshirë Charmed dhe X-Files.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme