Vdes Janice Freeman, ishte pjesë e The Voice, favorite e Miley Cyrus

Prishtinë | 04 Mar 2019 | 15:28 | Nga Ekonomia Online

Janice Freeman, pjesëmarrëse e sezonit të 13-të në “The Voice”, ka vdekur në Pasadena, Kaliforni.

Freeman 33-vjeçare kishte vuajtur nga problemet shëndetësore në të kaluarën, duke përfshirë lupusin, meningjitin dhe kancerin në qafën e mitrës, të cilën e kishte mundur.

Sipas TMZ, Freeman filloi të përjetojë vështirësi në frymëmarrje derisa ishte në shtëpi të shtunën me bashkëshortin e saj Dion.

Ajo u dërgua në spital por vdiq më vonë atë ditë.

Freeman ishte një nga favoritët e Milcey Cyrus dhe ishte në ekipin e saj.

Të dyja kishin marrëdhënie të mira bashkë edhe pas përfundimit të “The Voice”.

Miley i pagoi qiranë Janices në vitin 2017 për gjashtë muaj pasi e ndjera kishte vështirësi financiare.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme