Vdes kreatori i markës “Channel”

Prishtinë | 19 Shk 2019 | 15:23 | Nga Ekonomia Online

Dizajneri i njohur i modës Kars Lagerfeld ka ndërruar jetë pas një sëmundjeje të shkurtë në moshën 85-vjeçare, raportojnë mediat franceze.


Kreatori gjerman i markës Channel, ishte njëri nga figurat më të njohura në industrinë e modës dhe punoi shumë deri në ditën e vdekjes. Lagerfeld punoi edhe në shtëpinë e modës Fendi.

Ai kishte qenë i sëmurë për disa javë dhe kishte humbur disa shfaqje të modës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme