Vdes surfistja pas goditjes nga rrufeja

Prishtinë | 22 Mar 2021 | 13:45 | Nga Ekonomia Online

Ka vdekur surfistja nga El Salvadori, Katherine Diaz.

Diaz 22-vjeçare vdiq pasi u godit nga rrufeja në plazhin El Tunco. Ajo po përgatitej për një turne që do të mund t’i siguronte kualifikimin në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

“Katherine mëshiron gëzimin dhe energjinë që e bën surfimin aq special dhe të dashur për ne. Ajo ka shkëlqyer në garat në nivel ndërkombëtar”, ka deklaruar Asociacioni Ndërkombëtar i Surfimit (ISA).

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme