Videoklipi i Taynas ka ngjashmëri me atë të artistit afrikan, Lava

Prishtinë | 26 Nën 2018 | 14:57 | Nga Ekonomia Online

Tayna është një prej këngëtareve që ka bërë bujë të madhe vitin që po e lëmë pas vete.

Këngëtarja ka sjell një numër të madh të projekteve muzikore, që u bën hite shumë shpejt te publiku.

E cilësuar si origjinale me tekstet e këngëve, por edhe videot që ia shoqëronte, duket se jo çdo gjë është siç duket te bukuroshja.

Në fakt, javën e kaluar erdhi me projektin më të ri të titulluar “Pow, pow”, ku deri më tani u shikua mbi dy milionë herë në YouTube.

Megjithatë, duket se biondina apo regjisorët e këngës një pjesë të videos e kanë kopjuar prej një artisti të huaj.

Videoja e këngës së reperes prizrenase ka ngjashmëri të madhe me të këngëtarit afrikan, Lava Lava, “Go Go”.

Për më tepër shikoni videon e mëposhtme dhe krahasoni edhe vetë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme