Zgjidhet “Miss Gjermania”, kjo është 35-vjeçarja që mori titullin

Prishtinë | 18 Shk 2020 | 17:39 | Nga Ekonomia Online

Është zgjidhur “Miss Gjermania”.

Sipërmarrësja Leonie von Hase ka marrë epitetin si më e bukura e Gjermanisë, shkruajnë mediat e huaja, transmeton lajmi.net.

Ishte konkurrentja më e madhe (35 vjeç) për nga mosha dhe një nënë beqare, por ky fakt nuk e ka penguar aspak që ëndërrën e saj ta bëj realitet.

Për herë të parë në historinë e konkursit të bukurisë, nuk ka pasur një sfilatë me bikini për aspirantet Miss, të vlerësuara nga një juri vetëm me femra.Leonie, që ishte Miss Schleswig-Holstein, ka marrë kurorën e më të bukurës duke fituar mbi 22-vjeçaren Miss Bavaria dhe 23-vjeçaren Miss.

Të ngjashme