100 metra për 40 sekonda në moshën 101-vjeçare

Prishtinë | 18 Kor 2017 | 23:24 | Nga

Quhet Julia Hawkins, ose më saktë Julia “Uragani” Hawkins, sepse vetëm një forcë e natyrës si ajo mund të fillonte një karrierë sportive në moshën 75- vjeçare dhe në 101 vjeç të fitonte medaljen e artë, për përshkrimin e 100 metrave në më pak se 40 sekonda.

Një kohë rekord për kategorinë over 100, e fiksuar nga USATF Masters Outdoor Championships, që është mbajtur në Baton Rouge nga 13 deri në 16 korrik 2017.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme