15 vendet më të lira në Europë, ja ç’vend zë Saranda

Prishtinë | 12 Dhj 2018 | 17:59 | Nga Ekonomia Online

Jemi në muajin nëntor, por pushimet nuk kanë përfunduar. Në nëntor mund të bëni pushime me çmime mjaft të arsyeshme.

“TripAdvisor Rentals” ka renditur 15 nga destinacionet më të lira të vendeve të bukura evropiane, ku kostoja mesatare e natës për dy dhoma gjumi është më pak se 90 dollarë (80 euro) këtë nëntor, përcjell albinfo.ch.

Në këtë listë ndodhet edhe qyteti i bukur shqiptar, ku nata kushton 61 dollarë apo 15 dollarë për person.

Vende të bukura dhe çmime të lira. Po ashtu mund të shkoni në Angli, Spanjë, Gjermani, Portugali e Kroaci.

Vendet nata për person

Bansko, Bullgari $55 $14

Llafranc, Spanjë $55 $14

Haworth, Angli $58 $15

Comacchio, Itali $61 $15

Sarandë, Shqipëri $61 $15

County Clare, Irlandë $64 $16

Chianni, Itali $72 $18

Bucharest, Rumani $80 $20

Dugi Island, Kroaci $80 $20

São Miguel, Portugali $83 $21

Faro, Portugali $83 $21

Dinan, Francë $84 $21

Lochaber, Skoci $85 $21

La Oliva, Spanjë $86 $22

Lower Bavaria, Gjermani $87 $22

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme