Brenda dhomës sekrete të Lady Dianas

Prishtinë | 25 Kor 2017 | 14:04 | Nga Ekonomia Online

Buckingham Palace, rezidenca zyrtare e sovranëve britanikë që nga 1837-ta çdo verë hap dyert për publikun, teksa familja mbretërore kalon pushimet në Windsor.

Por këtë vit ka një risi të madhe: për herë të parë, hapet për publikun “dhoma sekrete” e Ledi Dianës, ish princeshës së Uellsit që humbi jetën tragjikisht më 1997.

Kjo dhomë është mbajtur gjithnjë e kuçyr dhe kjo është një rast i veçantë.
Vizitorët mund të admirojnë, mes gjërave të tjera foto të ndryshme që i përkasin fëmijëve të princeshës, William dhe Harry.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme