Festa që përfundoi me vdekje (Foto)

Prishtinë | 13 Gus 2016 | 09:52 | Nga

Duket si një festë e gëzuar por pas saj fshihet një histori dramatike.
41-vjeçarja Betsy Davis ishte e prekur nga një sëmundje e pashërueshme.

Për të shmangur vuajtjet ajo kishte zgjedhur eutanazinë, t’i jepte fund jetës në një klinikë nën asistencën e një mjeku.

Davis mblodhi gjitha familjarët dhe miqtë e ngushtë, rreth 30 persona, për të organizuar festën e fundit, dy javë më parë.

Pas festës ajo u nis drejt klinikes ku një mjek i injektoi drogëra të forta që i morën jetën.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme