Gjendet anija e zhdukur prej 75 vjetësh, nuk do ta besoni se çfarë kishte brenda

Prishtinë | 10 Tet 2016 | 13:44 | Nga

Një anije e marinës nga koha e Luftës së Dytë Botërore kishte qenë e fundosur për 75 vjet në Detin e Kuq të Egjiptit, derisa një grua e guximshme kishte vendosur të eksplorojë atë.

Në atë anije gjendeshin mjete ushtarake të kohës së zhdukjes së saj siç janë motorë, kamionë, pjesë rezervë të avionëve, veshje ushtarake, radio ushtarake etj. transmeton arbresh.info.

Këto gjëra ushtarake është dashur të dërgoheshin në Allies të Aleksandrisë.

Anija e quajtur SS Thistlegorm ishte zhdukur gjatë rrugëtimit në vitin 1941.

Kjo anije ishte fundosur 30 metra nën sipërfaqe dhe ishte bombarduar nga dy aeroplanë gjermanë.

thistlegorm-666212 motorbike-666205 wellies-666202 an-armoured-vehicle-666214

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme