Italiani vjedh “Ferrarin” në Itali dhe e shet në Kosovë

Prishtinë | 12 Gus 2016 | 08:24 | Nga

Një italian është nën hetim pasi ka shitur një “Ferrari” të vjedhur në Kosovë.

Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se, tre ditë më parë, Gianluca Nanni ka shitur me kontratë të ndërmjetësuar nga kompania “Bani Shpend”, në Prizren të Kosovës, mjetin tip “Ferrari”, me targë CE730PP, i cili është deklaruar i vjedhur në Itali, më datë 12.11.2015.

Italiani është shpallur në kërkim nga policia.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme