Macja e myftiut Muamer Zukorliq vazhdon të qëndrojë te varri i pronarit të saj, edhe dy muaj pas vdekjes së tij

Prishtinë | 11 Jan 2022 | 12:08 | Nga Ekonomia Online

Historia e maces që ishte mbi varrin e tij për disa ditë pas vdekjes së myftiut Muamer Zukorliq është shpërndarë në mediat rajonale dhe jo vetëm.

Sipas medieve serbe, bëhet fjalë për ish-kryetarin dhe kryemyftiun e Meshihatit të Bashkësisë Islame në Serbi i cili ndërroi jetë papritur në fillim të nëntorit.

Zukorliq ishte edhe politikan dhe përfaqësues i komunitetit boshnjak në sanxhak të shtetit të Serbisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme