Shikojeni se si zogjtë e paralajmëruan tërmetin në Itali (Video)

Prishtinë | 01 Nën 2016 | 12:15 | Nga

Mund të duket vërtetë e çuditshme, por një banor nga një zonë e Italisë, ka filmuar një moment të jashtëzakonshëm gjatë tërmetit që tronditi Italinë mëngjesin e ditës së djeshme.

Në video duket se si vetëm pak sekonda para tërmetit, re zogjsh kanë pushtuar qiellin.

Qindra mijëra zogj braktisën pemët dhe foletë e tyre vetëm pak sekonda para tërmetit, dhe mendohet se ata e kanë para-ndjerë fatkeqësinë që do të kaplonte tokën italiane.

Tërmeti goditi Italinë Qendrore në orën 7.40 minuta me epiqendër në Norcia.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme