Turqi: Xhaxhai e mëson nipin të gjuajë me revole, 8 vjeçari e gjuan gabimisht atë

Prishtinë | 26 Sht 2021 | 10:20 | Nga Ekonomia Online

Një fëmijë 8 vjeçar shihet duke gjuajtur me armën të cilën ia kishte dhënë xhaxhai.

Rasti ka ndodhur në qytetin Rize të Turqisë.

Ai duke mos pasur eksperiencën e duhur si të sillet me armë ia drejtoi xhaxhait gabimisht armën duke shkrepur pa dashje.

I gjithë momenti është regjistruar në telefonin e 45 vjeçarit Mustafa A.

Autoritetet policore turke kanë nis hetimet rreth rastit dhe e kanë marrë në pyetje 45-vjeçarin.

Të ngjashme