12 ushqime që nutricionistët rekomandojnë t’i hani në mëngjes

Prishtinë | 02 Gus 2020 | 09:50 | Nga Ekonomia Online

Kemi dëgjuar se ngrënia e mëngjesit nuk duhet tejkaluar assesi. Por në fakt, më mirë është të shmangni këtë vakt sesa të konsumohen ushqime të shpejta në këtë periudhë.

E, një mëngjes ushqimor, i balancuar mund t’ju japë energji dhe t’ua ndërpres oreksin e madh gjatë pjesës tjetër të ditës.

Më poshtë mund të gjeni 12 ushqimet më të mira që mund të hani në mëngjes, të rekomanduara nga nutricionistët:

 • Vezët
 • Kosi grek
 • Kafeja
 • Bollguri
 • Farat “Chia”
 • Boronicë
 • Arra
 • Çaji i gjelbër
 • “Shake protein”
 • Frutat
 • Farat e lirit
 • Gjiza

Të ngjashme