4 ushqime që ju japin ndjesinë e ngopjes

Prishtinë | 02 Dhj 2019 | 07:07 | Nga Ekonomia Online

Nëse keni një ditë të ngarkuar dhe nuk keni kohë të konsumoni vaktet në orarin e duhur, apo edhe nëse dëshironi të dobësoheni, dietologët këshillojnë këto 4 ushqime.

Ato do t`iu krijojnë ndjesinë e ngropjes për ore të tëra dhe në të njëjtën kohë kanë shumë vlera ushqyese:

  • Gjalpë kikiriku
  • Fasulet
  • Stikat
  • Veza e zier mirë.
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme