7 gjërat që e bëjnë një grua tërheqëse

Prishtinë | 21 Shk 2021 | 00:14 | Nga Ekonomia Online

A doni të joshni një njeri, por nuk e dini se ku të filloni? Ju mund të mendoni të vini gjithçka në një veshje sexy dhe provokative. Në të vërtetë, ka disa moda dhe trende që në mënyrë të pandërgjegjshme kanë sukses në magjepsjen e djemve, nga veshjet e kuqe në buzëkuq për buzët, deri në këmbët marramendëse.

Këtu janë të gjitha rrobat dhe aksesorët që e bëjnë një grua më tërheqëse në pak sekonda.

Këpucë të larta – Është e padobishme ta mohoni atë, këmbët janë në gjendje të bëjnë një grua më sexy dhe femërore edhe kur kanë një veshje të përditshme.

Veshja e zezë – Çfarë është më mirë se një fustan i zi, të jetë pak sensual dhe elegant në të njëjtën kohë? Është një veshje që nuk del kurrë nga moda, e cila është e mirë për çdo lloj fiziku dhe që është në gjendje të transmetojë sigurinë dhe inteligjencën tek bashkëbiseduesi i saj.

Qafa e zbuluar – Kjo do të duket absurde, por, në vend të një rrudhe të thellë, burrat janë tërhequr nga qafa e zbuluar. Arsyeja është shumë e thjeshtë: ato kanë lënë zbuluar krahët, dy pjesë të trupit që, nëse mbeten lakuriq, do t’i bënin djemtë të çmendeshin.

Një veshje e kuqe – E Kuqja është ngjyra e pasionit, dashurisë, romancës dhe kur një grua e vesh atë, ajo mund të trondit njerëzit që takon.

Veshjet që rrisin siluetën – Nuk ka detaje estetike më joshëse se të një siluetë të xhamave. Ka rroba që mund ta përmirësojnë atë, si pantallona dhe funde me një bel të lartë, gjëja e rëndësishme është të bëjmë gjithçka të mundshme për të sjellë sytë e një djali në bel dhe në hije.

Buzëkuq – Një grua kurrë nuk duhet të largohet nga shtëpia pa të kuq buzësh nëse dëshiron të konsiderohet simpatike dhe tërheqëse. Është e mundur që të heqësh dorë nga të gjitha produktet e tjera të make-up, përveç buzëkuqit, veçanërisht kur ju doni të bëni për vete një njeri.

Syze dielli – Të apasionuarat pas modës e dinë shumë më mirë se çdo grua tjetër: nëpërmjet syzeve të diellit mund të shtoni një prekje magjepsëse për çdo vështrim dhe sikur kjo të mos ishte e mjaftueshme, ato janë mjeti i përsosur për të shmangur sytë e lodhur dhe të fryrë pas një nate të kaluar duke festuar.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme