9 gjëra që shprehin dashurinë tuaj edhe pa folur

Prishtinë | 30 Nën 2020 | 23:42 | Nga Ekonomia Online

Dashuria është aq ndjenjë e madhe saqë gjithë bota dëshiron të flasë për të. Mund të shkruani poezi dhe këngë për t’iu treguar të gjithëve se keni rënë në dashuri. Por ndonjëherë më shumë kanë rëndësi veprat sesa fjalët. Kështu ekzistojnë disa gjeste të vogla të cilat shprehin dashurinë edhe pa përdorur fjalë. Shfletoni galerinë e mësipërme për t’i zbuluar.

Shenjat që tregojnë se ka dashuri edhe pa folur:

Jepni kohë partnerit tuaj për të pushuar

9 Things That Show Your Love Without Words

Pas një dite të vështirë, të gjithëve na duhet kohë për të marrë veten nga puna dhe për ta kthyer vëmendjen tonë në jetën tonë të përditshme. Jepini atij pak kohë për të pushuar dhe për të qëndruar vetëm. Kjo qetësi do ta ndihmojë të shmangni konfliktet.

Jini dëgjues i mirë

9 Things That Show Your Love Without Words

Nëse ajo dëshiron të flasë me ju për diçka për të cilën nuk dini asgjë, mos refuzoni menjëherë. Ndonjëherë vajzat kanë nevojë vetëm për dikë që mund të dëgjojë lajmet më të fundit, të mësojë për të gjitha shitjet dhe të shikojë të gjitha gjërat që kanë blerë. Mos u zemëroni në këto momente. Mundohuni të jeni një partner i sjellshëm dhe mirëkuptues.

Mos i ndaloni ata të qëndrojnë me miqtë e tyre

9 Things That Show Your Love Without Words

Kur jeni në një lidhje, gjëja e fundit që duhet të bëni është ta ktheni partnerin në pronën tuaj. Çdo person ka nevojë për hapësirë private dhe kohë që mund të kalojë me miqtë. Kështu që herën tjetër që i dashuri juaj dëshiron të kalojë ca kohë me miqtë e tij, mos u mërzisni. Vetëm lëreni të shkojë dhe të argëtohet.

Kushtojini vëmendje gjërave që duan

9 Things That Show Your Love Without Words

Lumturia përbëhet nga gjëra të vogla. Ëmbëlsirat dhe frutat e saj të preferuara dhe pjatat e lara mund të duken të parëndësishme, por do të jetë një shenjë e madhe për të që ju të mbaheni mend për atë që i pëlqen, ju vlerësoni lidhjen tuaj dhe ju e doni atë. Gjëra të tilla të thjeshta mund t’i bëjnë njerëzit të lumtur.

Bëni komplimente

9 Things That Show Your Love Without Words

Vajzat nuk janë të vetmet që pëlqejnë të dëgjojnë komplimente. Djemtë duan të dinë që edhe ata duken mirë. Prandaj tregojini të dashurit tuaj se ai është shumë i pashëm, këmisha e tij me të vërtetë i shkon, ose që çorapët e tij janë vërtet të lezetshme. Kjo është një gjë e vogël që mund ta bëjë atë të ndjehet mirë.

Ëndërroni së bashku

9 Things That Show Your Love Without Words

Një palmë, det, një koktej… Të gjithë ëndërrojmë për pushime të tilla. Prandaj, nëse e dashura juaj vjen në shtëpi dhe ju tregon kapelen e saj të re, fustanin apo rroba banjot, mos u zemëroni dhe mos thoni se ishte një humbje parash. Përkundrazi, ëndërroni se sa e shkëlqyeshme do të ishte të shkoni me pushime së bashku.

Bëhuni si një e dashur dhe një mik për të, jo një tiran

9 Things That Show Your Love Without Words


Kritika, pakënaqësia dhe përpjekja për t’u përfshirë në gjëra “burra” nuk janë gjërat që burrat duan nga të dashurat e tyre. Le të jetë i pavarur: le të vendosë se si të rregullojë diçka, dhe le të zgjedhë se çfarë të veshë në shtëpi ose cilin zile të vendosë. Ai ka nevojë të jetë në gjendje të marrë vendime vetë kur është me ju.

Gatuani darkën së bashku

9 Things That Show Your Love Without Words

Kur nuk ka kohë, ushqimi i shpejtë është pikërisht ajo që ju nevojitet. Por ndonjëherë ju intereson vërtet ushqimi. Gatuani diçka të pazakontë dhe të shijshme. Mendoni se çfarë doni të gatuani, shkoni në supermarket së bashku dhe hani në tryezë.

Mos u mërzitni nga të metat

9 Things That Show Your Love Without Words

Ne të gjithë jemi shumë të ndryshëm, dhe askush nuk është i përsosur. Ajo harron të shtojë kripë, dhe ai rrinë në dush për shumë kohë. Thjesht merreni me lehtësi. Për të pasur një marrëdhënie harmonike, duhet të mësoni të mos i vini re këto gjëra të vogla. Atëherë do të vini re se është shumë më e lehtë të jetosh ashtu.

Të ngjashme