Çaji i gjelbër largon aromën e keqe të gojës

Prishtinë | 11 Tet 2018 | 17:38 | Nga Ekonomia Online

Një nga mbrojtësit më të mirë kundër erës së pakëndshme të gojës është çaji jeshil, i cili ndihmon për të hequr qafe atë.

Teknika me të cilën kjo pije neutralizon erën e keqe është se ajo vepron si zbutës dhe hidratues për fytin tuaj dhe neutralizon bakteret që ndodhen në gojën tuaj.

Çaji i gjelbër është arsyeja pse gjithmonë duhet ta konsumoni, veçanërisht nëse keni takime të ndryshme, si ato private apo të biznesit.

Mos lejoni veten të vini në situatë të pakëndshme duke u etiketuar si person i cili nuk kujdeset për higjienën personale, por para çdo vizite apo ndonjë ngjarje të rëndësishme përgatitni një qese me çaj të gjelbër.

Nëse dëshironi që lufta kundër erës së keqe të gojës të jetë efektive, mos i hidhni çajit sheqer ose mjaltë.

Vetëm në versionin e “pastër” të tij, çaji i gjelbër mund të zëvendësojë ujin që shpërlan dhe eliminon frymën apo erën e keqe.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme