Çfarë ndodh nëse konsumoni këto perime për një javë?

Prishtinë | 09 Shk 2022 | 23:16 | Nga Ekonomia Online

Ka disa lloje perimesh të cilat mund të ua ndryshojnë jetën nëse i konsumoni, transmeton Klan Kosova.
Ndër ta është edhe selino i cili përmban minerale shumë të rëndësishme të tilla si kalium, zink, kalcium, hekur, fosfor, magnez, vitaminë C, vitaminë B.

Në mjekësinë kineze, selino është përdorur si një ilaç për tensionin e lartë të gjakut dhe për artritin dhe problemet me reumatizmën.

Substanca tek selino me emrin polycetylene është përgjegjëse për lehtësimin e inflamacionit në rastin e artritit rheumatoid dhe osteoartritin.

Efektet e konsumimit të këtij lloji perimesh mund t’i shikoni më poshtë:

Kontrollimi i peshës bëhet më i lehtë

Thuani lamtumirë urthit

Vetitë anti-inflamatore do të jenë në veprim

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme