Disa truqe që ju ndihmojnë në kuzhinë

Prishtinë | 20 Shk 2018 | 21:40 | Nga

Kuzhina është vendi ku e kaloni një pjesë të rëndësishme të ditës me përgatitjen e ushqimit.Nëse jeni pasionant i kësaj pune, sigurisht se do t’ju duhet t’i mësoni disa mënyra e praktika që ua bëjnë më të lehtë procesin e përgatitjes së çfarëdo ushqimi.

Këto janë disa nga truqet që do t’ju hyjnë në punë:

T’i ndani domatet në gjysmë

6044905-2ab22c89-a243-48fa-bef4-f31f2ee8a0bf--14683927354_070678e2cf_b-1470820553-650-e4815600cd-1471370404

Merreni një pjatë , vendoseni domaten dhe pastaj priteni me një tjetër pjatë mbi të.

Ndajeni të kuqen e vezës nga e bardha

6045055-Yolk-bottle-1470914496-650-91120cb521-1471370404

Gjithçka që ju duhet është një shishe e thjeshtë plastike. Funksionon në mënyrë perfekte.

Pastrojini dredhëzat me pip lëngjesh

6044705-hullingstrawberries6-1470825840-650-1a314ca20c-1471370404

Merreni një shkop që përdoret për të pirë lëngje, dhe shpojeni dredhëzën mes për mes. Do ta keni më të lehtë se kurrë t’i hani këto fruta në këtë mënyrë.

Priteni djathin me fije peri

6045105-102771996-Flossjpgrenditionlargest550-1470917281-650-8a5d06d5b6-1471370404

Thika mund të jetë shumë e dobishme, por nëse e prisni djathin me fije peri, copëzat do të jenë perfekte.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme