Djathi mban sekretin për dëgjim të mirë

Prishtinë | 06 Kor 2017 | 18:06 | Nga

Mund të duket e pabesueshme dhe jo e kapshme, por djathi, mund të mbajë sekretin për dëgjim më të mirë!

Kështu thotë një studim i fundit, artikull i publikuar në Daily Mail, derisa pohon se shkenca beson që ai përmban një përbërës kimik që mund të parandalojë ose të shërojë shurdhimin e shkaktuar nga ekspozimi ndaj zhurmës së lartë, përcjellë Klan Kosova.

Derisa kanë eksperimentuar në kafshë, metionine D, është përbërësi i cili është gjetur në sasi të djathit për të ndihmuar në mbrojtjen kundër dëmtimit të qelizave nervore në vesh.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme