Duke fajësuar veten, rrezikoni shëndetin tuaj

Prishtinë | 17 Nën 2022 | 01:10 | Nga Ekonomia Online

Të fajësosh veten kur gjërat shkojnë keq mund të jetë më e rrezikshme se sa mendoni.

Një studim i ri tregon se njerëzit që fajësojnë veten mund të kenë gjasa të kenë çrregullime të përgjithshme të ankthit, transmeton Klan Kosova.

Studiuesit nga Universiteti i Hiroshima testuan këtë teori, që ndezi ndjenjat e përgjegjësisë personale dhe gjasat e të çrregullimeve mendore.

Studimi gjeti se ata që kanë mendime negative për veten, kanë sjellje të çuditshme, për shembull larja e tepërt e duarve.

Pra, herën tjetër kur ia drejtoni gishtin vetes, provoni të bëni një pushim për hir të shëndetit tuaj.Përcjellë /EkonomiaOnline/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme