Fëmija mbyt aksidentalisht nënën – e zuri me xhamin e veturës

Prishtinë | 13 Sht 2019 | 13:42 | Nga Ekonomia Online

Një nënë vdiq në ditëlindjen e 21-të kur arriti tek makina pasi vajza e saj shtypi butonin për të mbyllur dritaret elektrike, transmeton Klan Kosova.

Yulia Sharko po përpiqej të nxirrte vajzën e saj të vogël nga automjeti përmes dritares së hapur të pasagjerit. Por, ajo përfundoi duke u mbytur pikërisht nga dritarja.

Bashkëshorti i saj, e gjeti të pavetëdijshme, varur në makinën e tipit BMW.

Ai thirri urgjencën dhe ata e dërguan në një spital aty pranë kur ajo vdiq tetë ditë më vpasi pësoi dëme në tru.

E ndjera la dy fëmijë, një katërvjeçare dhe një dyvjeçare.

Family BMW which the local media believe was the cause of the tragic accident

Të ngjashme