Fëmijët po përballen me obezitet të dyfishtë

Prishtinë | 14 Qer 2018 | 13:52 | Nga

Fëmijët po përballen me një ‘epidemi të dyfishtë’ të obezitetit dhe ankthit të mediave sociale, ka paralajmëruar kreu spitalit publik të Anglisë.

Simon Stevens tha se kompanitë e teknologjisë dhe gjigandët e mediave sociale ndajnë përgjegjësinë për trajtimin e çështjeve të shëndetit mendor që prekin fëmijët, njofton Klan Kosova.

Në fjalimin e tij në konferencën vjetore në Mançester, Stevens ai tha se kjo duhet të jetë një shqetësim në rritje edhe për prindërit që të tregojnë më shumë përgjegjësi ndaj dhuratave për fëmijët e tyre.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme