Harroni dhimbjet e nyjeve me lëvore limoni

Prishtinë | 14 Mar 2018 | 15:37 | Nga

Limonët janë një nga frutat më të shëndetshme sepse ato janë kaq të pasura me ushqyes të domosdoshëm për shëndetin tuaj të përgjithshëm.

Lëvoret e limonit kanë përbërës të cilët janë të njohura se luftojnë kundër qelizave kancerogjene në trup, transmeton Klan Kosova.

Por, pse lëvoret e limonit janë ndihmojnë për dhimbjet e nyjeve?

Nëse dëshironi të merrni të gjitha përfitimet e lëvores së limonit për lehtësimin e dhimbjeve të nyjeve, duhet të provoni recetën e mëposhtme.

Përbërësit e nevojshëm:

Gjethet e ekualiptit

Vaj i virgjër ulliri

2 limonë organikë

1 kavanoz me kapak

Një garzë e pastër

Receta:

Vendosini lëvoret e limonit në kavanoz dhe shtoni vaj ulliri derisa të mbulohen krejtësisht. Më pas, shtoni gjethet e ekualiptit.

Mbylleni kavanozin dhe lëreni të qëndrojë kështu për dy javë.

Pas dy javësh, vendoseni garzën dhe pak nga kjo përzierje dhe më pas vendoseni atë në zonën ku keni dhimbje. Këtë tretman vendoseni gjatë natës dhe lëreni gjatë gjithë natës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme