Ide çfarë te mbathni gjatë muajit shtator

Prishtinë | 13 Sht 2020 | 09:47 | Nga Ekonomia Online

Muaji shtator njihet se muaji i tranzicionit, jo vetëm për kah moti por edhe ndryshimi total i garderobës.

Prej temperaturave të ngrohta gjatë ditës dhe atyre më të freskëta gjatë natës, kjo periudhë është koha më e mire për ta shprehur kreativitetin përmes veshjës.

E çka është më mire se këtë transformim ta filloni me të mbathura? Ja disa ide se çfarë të mbathni këtë muaj:

Animal Print
Patikat shumë-ngjyrëshe, e posaçërisht ato “Animal Print” janë një mënyrë shumë e lezetshme për t’I dhënë pamjës tuaj edhe më shumë stil. Kombinoni ato me një fustan të thjeshtë një ngjyrësh dhe jeni të gatshëm për çfarëdo ngjarje

Chunky
Stili “Chunky” më së shumti i preferuar nga personat që kanë deshirë me eksperimentu me veshje, janë një trend çdo ditë në rritje. Mund t’i gjeni KËTU.

“Loafers”
Një lloj i mbathjeve që ka disa sezona që po preferohet nga shumë “fashionistas” janë “loafers”

Taket e kuqe
E kuqja është pa dyshim ngjyra më tërheqëse. Kjo ngjyrë, në take klasike ju bën të dukeni gjithmonë e freskët. Shumë ikona të modës preferojnë ta kombinojnë këtë ngjyrë me xhins, e cila ka një karakteristik me rinore. Taket mund t’i gjeni KËTU.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme