Ja çfarë nevojitet për një gjumë të qetë

Prishtinë | 13 Sht 2020 | 22:10 | Nga Ekonomia Online

Si ta përgatisni përbërësin magjik me anë të cilit flini shpejt dhe qetë:

  • Pastrojeni një banane mesatare nga lëkura dhe priteni nga të dyja skajet.
  • Vendoseni në ujë (1 litër). Hiqeni bananen nga uji pas 10 minutash. Filtrojeni ujin dhe mbajeni në një vend të freskët. Nëse dëshironi mund t’i shtoni kanellë dhe mjaltë.
  • Ka të njëjtin efekt me ilaçet e gjumit. Magnezi që përmban banania relakson muskujt dhe për pasojë do të bëni gjumë të qetë pa probleme.

Ju këshillojmë ta praktikoni, nuk do të mbeteni të zhgënjyer.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme