Ushqimet e shëndetshme që duhet të konsumoni në darkë

Prishtinë | 12 Dhj 2019 | 20:00 | Nga Ekonomia Online

Ajo çfarë duhet të dimë është kombinimi I ushqimeve si edhe orari se kur duhet ta konsumojmë këtë vakt. Kombinimi i duhur i ushqimeve do ju bëjë që të përftoni një darkë të shëndetshme dhe të shijshme.

Ja cilat janë kombinimet perfekte për një darkë të shijshme që nuk na shton kile :

1. Vezë + spinaq + fasule

2. Fasule të zeza+ brokoli+ oriz kaf

3. Waffle + gjalp kikiriku+blueberries

4. Peshk+karota+bizele

5. Domate + borzilok + mocarela

6. Lakër e bardhe + avokado + fileto pule

Është e rëndësishme që darka të konsumohet përpara orës 20.00 në mënyrë të atillë, që organizmi të ketë kohën e mjaftueshme për të kryer procesin e tretjes.

Kombinimet e sipërpërmendura përveçse janë tepër të shijshme, janë të shëndetshme.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme