Këto ushqime ua forcojnë sistemin imunitar

Prishtinë | 17 Jan 2022 | 10:31 | Nga Ekonomia Online

Ne të gjithë jemi të vetëdijshëm se po jetojmë në një “botë të mikrobeve”, dhe kjo gjë është pothuajse e pamundur për të shmangur.

Sistemi i fortë imunitar tek disa njerëz mund të jetë avantazh por me gjithat kjo nuk i shpëton nga sëmundjet, transmeton Klan Kosova.

Rastet më të mira për të shmangur janë duke pasur higjienë të mirë, duke bërë ushtrime dhe sigurisht duke u ushqyer në mënyrë të shëndetshme.

Ne ju sjellim disa nga ushqimet më të mira që nëse janë pjesë e vakteve tuaja do të forcojnë imunitetin tuaj.

Avokado

Brokoli

Boronica

Hudhra

Kërpudha

Kanella

Spinaq

Të ngjashme