Kjo smoothie pasuron organizmin e fëmiut tuaj!

Prishtinë | 17 Sht 2018 | 14:39 | Nga

Konsumimi i frutave dhe perimeve të ndryshme të përgatitura përmes blenderit, kanë efekte pozitive në shëndetin e jetës tuaj.

Por jo të gjitha smoothie-t rekomandohen për fëmijët tuaj për të pasuruar organizmin e tyre me vitamina, njofton Klan Kosova.

Prandaj në listën më poshtë mund të gjeni disa produkte të cilat mund të përdoren për të përgatitur një smoothie ideale të shëndetshme për fëmijët.

Ajo ka ndikim pozitiv të jashtëzakonshëm në organizmin e tyre:

– Një lugë kakao e hidhur pluhur
– Katër gjethe mente
– Një pjeshke pa push
– Tre kajsi

Të gjithë këtë masë e hedhim në goten e blenderit dhe i bluani.

Kakaoja hidhet më pas direkt në gotën me pije, njofton Klan Kosova.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme