Kolesteroli mund të kurohet

Prishtinë | 05 Mar 2018 | 22:42 | Nga

Kolesteroli i lartë dhe presioni i lartë i gjakut mund të shkaktojnë probleme serioze shëndetësore. Ky medikament natyral forcon sistemin imunitar, parandalon sëmundje të shumta dhe rregullon nivelet e kolesterolit të lartë në gjak.

Ja si ta përgatisni ilaçin në shtëpi:

Përbërësit:

  • 1 hudhër
  • 1 copë xhenxhefil
  • 1 lugë çaji lëng limoni
  • 1 lugë çaji mjaltë organik
  • 1 lugë çaji uthull molle

Metoda e përgatitjes:

Përzieni përbërësit e listuar më sipër dhe konsumojeni ilaçin për 5 ditë.

Përdorimi:

Gjatë 5 ditëve të para ju duhet të konsumoni ilaçin para mëngjesit dhe drekës, por jo më shumë se 3 herë në ditë.

Pas një jave, nivelet e kolesterolit dhe presioni i gjakut do të normalizohen!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme