Lajini flokët me paracetamol për të luftuar zbokthin

Prishtinë | 20 Nën 2022 | 17:51 | Nga Ekonomia Online

A keni ëndërr që të keni një kokë të harlisur flokësh? Keni provuar të gjitha shampot të shtrenjtë, por asgjë nuk iu përshtatet. Megjithatë ekziston një produkt standard nga kabineti i mjekësi, i cili bënë mrekulli.

Kujdesi i flokëve mund të jetë shumë punë. Ka shumë shampo, maskë flokësh dhe produkte të tjera që mund të blini këto ditë dhe nëse doni t’i përdorni të gjitha, ju jo vetëm që duhet të shpenzoni shumë para, por edhe shumë kohë në flokët tuaj.

Por a keni konsideruar ndonjëherë një ilaç shtëpiak për të rregulluar flokët tuaj të shurdhër? Për këtë e gjitha që ju duhet është disa paracetamolë.

Paracetamoli është i madh kur bëhet fjalë për heqjen e zbokthit nga koka juaj. Për të luftuar zbokthin, përzieni dy tableta grimcuar paracetamoli me shampon tuaj të zakonshëm.

Përdoreni këtë për të larë flokët me të. Aplikoni përzierjen, le të ulet për disa minuta dhe pastaj ta shpërlajeni siç duhet me ujë të vakët. Thani atë si zakonisht dhe zbokthi juaj është zhdukur plotësisht!

Paracetamoli ndihmon gjithashtu që të rigjenerohen flokët të cilat janë dëmtuar apo kanë marrë ngjyrë të verdhë nga dielli. Ja se çfarë duhet të bëni: shpërndajini tetë tableta të paracetamolit në një gotë me ujë. Bëni masazh këtë përzierje në flokët tuaj.

Lëreni atë në flokët tuaj për 10 minuta dhe pastaj shpëlarje atë me ujë. Pastaj, lani flokët si zakonisht dhe ngjyra e shëmtuar jeshile ose e verdhë do të zhduket!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme