Maska e limoni dhe mjaltit largon njollat në fytyrë

Prishtinë | 18 Nën 2022 | 19:54 | Nga Ekonomia Online

Nga limoni keni përfitime të mëdha shëndetësore duke filluar nga humbja e peshës dhe deri tek mbrojtja e lëkurës.

Shumë gra e përdorin limonin për maska të fytyrës pasi i largon njollat në fytyrë dhe vrimat e zeza.

Kështu nëse dëshironi që t’i largoni këto nga fytyra juaj duhet të merrni një tas ku vendosni një lugë mjaltë dhe pak limon, i përzini bashkë, më pas i vendosni në fytyrë për 20 minuta.

Në fund e pastroni fytyrën me ujë të ngrohtë.

Të ngjashme