Një pije ideale nëse e konsumoni para darke

Prishtinë | 03 Tet 2022 | 22:01 | Nga Ekonomia Online

Çaji me shafran Indie është një nga pijet më të dobishme dhe të shijshme që mund të konsumoni para darkës, pasi kjo pije ka veti të mrekullueshme mjekësore.

1 lugë kafe shafran pluhur e zieni dhe konsumoni lëngun me përmbajtjen e tij.

Ja disa nga përfitimet e mahnitshme shëndetësore që vijnë nga konsumimi i tij:

Shafrani parandalon dhe ngadalëson përparimin e sëmundjes Alzheimer si dhe eliminon akumulimin e pllakave të yndyrës në tru.

Për shkak të përbërësve antiseptikë dhe antibakterial, ai dezinfekton trupin nga mikrobet.

Shafrani i Indisë lufton përparimin e sklerozës së shumëfishtë (e testuar ne minj).

Mjekësia kineze e ka përdorur si trajtim për depresionin për shekuj me radhë.

Shafrani ul rrezikun e leukemisë fëmijërisë.

Nëse përzihet me lulelakër, studimet kanë treguar që mund të parandalojë kancerin e prostatës dhe të pengojë zhvillimin e kancerit ekzistues.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme