Për shëndet më të mirë – notoni

Prishtinë | 11 Sht 2018 | 11:20 | Nga

Noti tashmë njihet si sport i përsosur.

Të gjitha gjërat e mira për trupin ju mund t’i merrni përmes këtij sporti, transmeton Klan Kosova.

Noti praktikohet nga atletët për të qëndruar në formë ose edhe për t’u shëruar nga ndonjë lëndim.

Nga ky sport mund të keni shumë përfitime, sikurse këto më poshtë:

Noti i forcon dhe përmirëson muskujt

Nga noti ndërtoni masën kockore

Image result for swimming

Noti ju ndihmon të qëndroni fleksibil

Noti ul pezmatimin

Image result for swimming

Noti ju ndihmon t’i djegni kaloritë

Noti ul stresin dhe depresionin

Image result for swimming

Noti ju bën më të mençur.

Noti zgjatë jetën tuaj.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme