Përfitimet shëndetësore të fasuleve

Prishtinë | 05 Jan 2019 | 10:54 | Nga Ekonomia Online

Fasulet janë ndër ushqimet më të shëndetshme dhe më të përdorura.

Ato janë ndër ushqimet më të pasura në karbohidrate dhe të pasura më shumë ushqyes.

Këto janë përfitimet shëndetësore të fasulet e bardha:

Janë burimi i proteinave

Një burim fantastik i antioksidantëve

Ju ndihmon të keni një dietë të pasur me fibra

Filloni nga sot që të konsumoni dhe të merrni të mirat e fasules.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme